STRAIPSNIS DėL BASEINO ATEITIES 2017/18 M.<Atgal<   straipsnis dėl baseino ateities 2017/18 m.

MASTAIČIŲ BASEINĄ LANKĘ VAIKAI PALIKTI NEŽINIOJE
2017-09-04 05:00 Vaida Milkova 0
Kauno kolegijai iki šiol priklausęs baseinas Mastaičiuose dėl užsitęsusių perdavimo procedūrų kurį laiką neveiks. Praėjusiais mokslo metais jį lankę pakaunės vaikai palikti nežinioje.

Kada veiks, nežino

Tradiciškai vasarą neveikęs baseinas rugsėjo 1 d. neatvėrė durų. Neaišku, kur toliau mokysis plaukti 500 pernai šį baseiną lankiusių įvairių klasių moksleivių ir dar apie 350 pakaunės antrokų ir trečiokų, dalyvaujančių programoje \"Moku plaukti\".

\"Tų vaikų ateitis neaiški. Mums skambina mamos, tėčiai – visiems atsakau tą patį, ką ir jums: nežinau, kada atidarysime\", – sakė baseino vedėjas Algirdas Statkevičius.

Pasak vedėjo, vasarą baseinas tradiciškai neveikė, nes kolegijai ekonomiškai nenaudinga jį eksploatuoti tada, kai studentai atostogauja. Baseine nuolatos dirbo trys keturi plaukimo treneriai. Nuo birželio 1 d. jie baseine nebedirba – baigėsi terminuotos sutartys.

\"Mes jau seniai įvedę terminuotas sutartis. Nebedirba ne tik treneriai – visi darbuotojai atleisti, išskyrus du: baseino vedėją ir administratorę\", – sakė pašnekovas.

Užsitęsusių baseino atostogų priežastis – perdavimas iš vieno šeimininko kitam. \"Kauno kolegija atsisakė baseino, jį perima Kauno rajono savivaldybė. Tik tiek, kad perdavimas yra ilgas procesas: ministerija, Vyriausybė tai turi patvirtinti. Tas procesas gali užtrukti du tris mėnesius. Kai perims savivaldybė, jis lyg ir turėtų veikti\", – nebuvo tikras A.Statkevičius.

Nors prisipažino nesąs užtikrintas dėl darbo vietos, baseino vedėjas tikino: tai, kad savivaldybė ruošiasi baseiną perimti, yra gerai. \"Kolegijai tą baseiną buvo labai sunku išlaikyti. Vasarą mes nedirbome, o savivaldybė žada baseiną renovuoti ir eksploatuoti visus metus. Čia turėtų būti traukos centras\", – vylėsi baseino vedėjas. Pasak jo, visos pusės suinteresuotos, kad perdavimas kuo greičiau įvyktų ir vaikai Mastaičiuose galėtų toliau mokytis plaukti.

Kolegijai tą baseiną buvo labai sunku išlaikyti. Vasarą mes nedirbome, o savivaldybė žada baseiną renovuoti ir eksploatuoti visus metus. Čia turėtų būti traukos centras.
Sprendimą priims Vyriausybė

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), kaip Kauno kolegijos steigėja, yra pritarusi sprendimui valstybei nuosavybės teise priklausantį baseino pastatą su kiemo statiniais perduoti Kauno rajono savivaldybei.

Lankydamasi Kauno rajone kovo mėnesį, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė žadėjo, kad savivaldybei perimant baseiną iš ministerijos pusės nebus jokių trukdžių, kad ministerija tam pritars. Kauno kolegijos taryba dar gegužės mėnesį priėmė sprendimą perduoti baseiną savivaldybei, birželio mėnesį tam pritarė ir Kauno rajono savivaldybės taryba, tačiau formaliai baseinas – vis dar kolegijos žinioje.

Pasiteiravus, kodėl baseino perdavimo procedūros trunka taip ilgai, ŠMM kancleris Tomas Daukantas teisinosi, kad valstybės nekilnojamojo turto perdavimo procedūros turi būti vykdomos teisės aktų nustatyta tvarka. Esą visų pirma tam turėjo pritarti kolegija, savivaldybė.

\"Kauno kolegija, kaip valstybės turto valdytoja, rugpjūčio 18 d. pateikė Švietimo ir mokslo ministerijai derinti sprendimą perduoti minėtą nekilnojamąjį turtą Kauno rajono savivaldybei. Švietimo ir mokslo ministerija, gavusi dokumentus, rugpjūčio 22 d. pritarė tokiam sprendimui. Šiuo metu Kauno kolegija valstybės nekilnojamojo turto perdavimą derina su VĮ Turto banku\", – teigė T.Daukantas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad kai įstaigai valstybės turtas tampa nereikalingas, pirmumo teisę jį perimti turi kitos valstybės įstaigos ar institucijos. \"Turto bankas sprendžia, ar valstybės nekilnojamasis turtas reikalingas kitoms valstybės institucijoms. Jei jos atsisako, šis turtas gali būti perduodamas savivaldybės nuosavybėn\", – galiojančią tvarką priminė ministerijos kancleris.

Tačiau į klausimą, kada baseino perdavimo procedūros bus baigtos, jis neatsakė. \"Švietimo ir mokslo ministerija Vyriausybės nutarimo projektą dėl turto perdavimo Kauno rajono savivaldybės nuosavybėn derins su atitinkamomis ministerijomis ir teiks Vyriausybei. Sprendimą dėl valstybės turto perdavimo priims Vyriausybė\", – tvirtino T.Daukantas.

Perduos iki šildymo sezono?

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas tikino, kad, nepaisant užsitęsusių procedūrų, kai tik baseinas bus perduotas savivaldybei, jis pradės veikti: \"Nuo tos dienos organizuosime užsiėmimus, kurie ir privalo čia vykti. Teiksime mokymo plaukti, sveikatinimo paslaugas, tęsime antrokų mokymo plaukti programą. Kauno rajono sporto mokykloje steigsime plaukimo skyrių – taip sudarysime sąlygas vaikams siekti plaukimo meistriškumo, ugdysime sportininkus.\"

Meras buvo įsitikinęs, kad baseinas savivaldybei bus perduotas iki šildymo sezono pradžios. Perėmusi pastatą, savivaldybė rengs baseino rekonstrukcijos ir priestato statybų projektą. Planuojama, kad priestate turėtų įsikurti pradinė mokykla ir vaikų darželis.

\"Komplekso atnaujinimo darbai bus išdėlioti etapais. Man šiandien sunku pasakyti, ar mes pradėsime nuo baseino vonios rekonstrukcijos, ar nuo priestato statybos. Bet kokiu atveju manau, kad tie darbai prasidės pasibaigus šildymo sezonui, vasarą\", – žadėjo V.Makūnas.